14 Jenkinson Grove , Armthorpe,
Doncaster DN3 2FJ England
Esenkent Mah. Nail Bey Sk.
Ones Yapı Apt. No:2 K:3 D:32
Maltepe / İstanbul
CE İşaretlemesi

CE İŞARETİNE GENEL BAKIŞ  Avrupa Birliği pazarında satılacak bir ürünün eğer Avrupa Birliġi Direktiflerinden birinin veya birkaçının kapsamına giriyorsa CE Markasını taşıması yasal bir zorunluluktur. "CE" Markası adını Fransızca "Avrupa'ya Uygunluk" anlamına gelen "Conformité Européene" kelimelerinin baş harflerinden almıştır. Bu düzenleme, üreticilerin CE işaretini ürünlerin üzerinde, ambalajlarında ve ürün hakkındaki her türlü doküman üzerinde kullanmalarını zorunlu kılmaktadır. 

CE işareti üreticilere, ürünlerinin bazı standartlara ve gereksinimlere uygunluġunu sağlama yükümlülüğünü verirken kullanıcılarında ürünün temel kalite ve güvenlik standartlarına uyduġunu bilmesini sağlar. CE Markası (işareti) pek çok kullanıcı tarafından bir kalite sembolü olarak bilinmektedir, CE İşareti (belgesi), ürünlerin, amacına uygun kullanılması halinde insan can ve mal güvenliği, bitki ve hayvan varlığı ile çevreye zarar vermeyeceğini, diger bir ifadeyle ürünün güvenli bir ürün olduğunu gösteren bir işarettir. 

CE Sertifikası (Markası) Avrupa Birliġi'nde üretilen ve AB Direktiflerinden birinin veya birkaçının kapsamına giren tüm ürünler için bir zorunluluk olduğu gibi AB üyesi olmayan ülkelerdeki ürünlerin AB içerisinde satılabilmesi için de gereklidir.

CE test ve sertifikalandırma hizmetimiz Avrupa Ülkelerinden ve İngiltere’den yapılmaktadır.

Çalıştığımız kurumlar yetkilendirilmiş onaylanmış kurumlardır. Seçilecek test laboratuvarı ve sertifikasyon onaylanmış kurumu (Notified Bodies ) ürününüze göre seçilir. Seçilen onaylanmış kurumlar anlaşmalı kurumlarımızdır. Numunelere tarafımızca laboratuvara iletilir.


Covid-19 kapsamında hızlandırılmış test ve sertifikasyonda süre anlaşma yapıldıktan sonra 3-4 haftadır.

Regulasyonlar için tıklayın:

REGULATION (EU) 2016/425  

REGULATION (EU) 2017/745

Daha detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.