14 Jenkinson Grove , Armthorpe,
Doncaster DN3 2FJ England
Esenkent Mah. Nail Bey Sk.
Ones Yapı Apt. No:2 K:3 D:32
Maltepe / İstanbul
IFS Danışmanlığı

IFS Gıda güvenliğini sağlamak ve belgelendirmek üzere çeşitli ülkelerdeki HACCP standartları yanında BRC (British Retails Concortium)  , IFS (international Food Standart) ve EFSIS gibi standartlar kullanılmaktadır. BRC İngiliz, IFS Almanya ve Fransa tarafından kabul görmektedir.

Gerek tüketicilerin yüksek kalite beklentilerinden kaynaklanan baskı,  gerekse tazminat riskleri,  perakendecilerin ve gıda endüstrisinin satın alma departmanlarının, hazır ürün ve hammadde tedarikçilerine yönelik taleplerini giderek yükseltmektedir.  Bu talepler alıcıdan alıcıya büyük farklılıklar göstermekle birlikte, hepsinin temelinde üreticinin, hem spesifikasyona hem de yasal mevzuatlara uygun, güvenilir bir ürün temin edebilecek kapasitede olup olmadığı bilgisi yatmaktadır.

Perakendecilik sektörü, alıcıların talepleri karşısında üreticilerin zarar görmemesi ve taleplerin bir standarda oturtulması için “Global  Food  Safety  Initiative” (GFSI/Global  Besin  Güvenliği  İnsiyatifi)’ ini hayata  geçirmiştir. Bu İnsiyatif platformunu Paris’te bulunan CIES oluşturmaktadır. Alman perakendecilik sektörü,  başka uluslararası perakendeci derneklerinin desteğiyle, bir dizi “esas öğeyi” temel alarak,  gıda maddesi üreticilerinin denetlenmesinde kullanılmak üzere IFS’i  geliştirmiştir. Bu standardın ve beraberindeki protokolün amacı, ilgili maliyetleri düşürmek ve tedarik zincirini daha şeffaf kılmaktır.

Daha detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.