14 Jenkinson Grove , Armthorpe,
Doncaster DN3 2FJ England
Esenkent Mah. Nail Bey Sk.
Ones Yapı Apt. No:2 K:3 D:32
Maltepe / İstanbul
ULUSLARARASI MARKA TESCİL
Marka tescilinden doğan haklar, sadece tescilin yapıldığı ülkede koruma sağlar. Eğer markanızın yurtdışında da korunmasını istiyorsanız, koruma talep ettiğiniz ülkelerde de markanızın tescil edilmesi gerekmektedir. Tescili talep edilen ülke ofislerine tek tek başvuru yapabileceğiniz gibi Madrid Sistemini kullanarak tek bir başvuru ile birden çok ülkede tek bir işlem ile koruma elde edebilirsiniz.

Markaların uluslararası tescili iki anlaşma ile düzenlenmiştir. Bunlardan ilki 1891 tarihli Markaların Uluslararası Tesciline İlişkin Madrid Anlaşması; diğeri ise 01.04.1996’da uygulanmaya başlayan Madrid Anlaşmasına ilişkin Protokoldür. Madrid Protokolü 01.01.1999 tarihi itibariyle ülkemizde uygulanmaya başlamıştır.

Madrid Sisteminin amaçları:

a) Markaların tek bir başvuru yapılarak ve tek bir dil kullanılarak birden fazla ülkede uluslararası tescilini sağlamak,

b) Marka tescil edildikten sonra yapılacak olan (unvan veya adres değişikliği, devir, mal ve hizmet listelerindeki sınırlamalar gibi) değişikliklerin tek ve basit bir işlem aracılığıyla Uluslararası Sicile kaydedilmesini sağlamaktır.

Madrid Protokolü kapsamında İngiltere ofisimiz WIPO marka tescil konusunda tescillidir.

Amerika(USA), İngiltere (UK), Avrupa Birliği Üye Ülkeleri (EU) ve diğer ülkelerde WIPO dan markanız tescil edilir.

Eğer bulunduğunuz ülkede markanız tescil değil ise yerelde marka tesciliniz alındıktan sonra  veya başvurusu yapıldıktan sonra istediğiniz ülke ve / veya ülkelerde markanız tescil edilir. Markanızın ülkenizde veya dünyada tescile uygunluğu kontrol edilir.

WIPO ücretleri İsviçre Frank’ı / CHF üzerinde WIPO ya yatırılmaktadır.
 
Daha fazla bilgi içinin bizim ile iletişime geçiniz:

İletişim Bilgilerimiz
Cevizli Mah. Zuhal Cad. Dumankaya Ritim İstanbul A3 Blok K:21 D:111
Maltepe / İSTANBUL

Telefon: +90 (0) 216 326 39 29
E-Mail: info@dogubati.com.tr


UK Address:
Unit 4 Binder Industrial Estate, Eland Road, Denaby Main, Doncaster DN12 4HA United Kingdom

UK Office: +44 1709 869006
UK Mobile: +44 7493 383656.
 
GS1 ( Ürün Barkod Numarası );
Ürünleriniz için GS1’ den Barkod önek numarası alınır ve isteğiniz üzerine bardon kodlarınız oluşturularak personelinize barkod oluşturmak ve takipleri için eğitim verilir.

Barkod Sistemine geçilmesinde ilk adım GS1 firma öneki almaktır.
Bu sayede ürünlerinizi, lokasyonlarınızı, taşıma birimlerinizi, taşınmazlarınızı ve dokümanlarınızı dünya genelinde tekil olarak numaralandırma ayrıcalığına hak kazanırsınız.

GS1 Türkiye tarafından firmanıza özel tahsis edilen “firma öneki”, ürününüz için belirlediğiniz “ürün numarası” ve sistem tarafından hesaplanan “kontrol basamağı”nın birleşimiyle her yeni ürün çeşidi için tekil olarak yeni bir GTIN oluşturulur.